Hlavní navigace

Adobe Flash Player 10.1

Lukáš Voříšek

Společnost Adobe vypustila do světa betaverzi produktu Flash Player. V nové verzi se můžeme těšit na podporu mutli-touch displejů, hardwarovou akceleraci videa grafickou kartou a konečně také plnou podporu diakritiky v Linuxu.

Sdílet

Adobe je jednou z firem, která doslova hýbe webem a tak se není čemu udivit, že vydání nových produktů této firmy je s napětím sledováno. Tentokrát se jedná o vydání betaverze  webového přehrávače multimediálního obsahu -  Flash Player. V nové verzi se konečně dočkáme akcelerovaného videa a to i HD – (H.264). Další užitečnou novinkou je také podpora multi-touch displejů, která spolu s HW akcelerací posouvá možnosti webových aplikací zase trochu dál.

<p>&#160;</p>

Vytížení procesoru při přehrávání tohoto HD videa je při zapnuté akceleraci opravdu malé.

Hardwarová akcelerace v tomto případě znamená, že video bude „vypočítáváno“ přes grafickou kartu a nikoli softwarově přes procesor. Jelikož jsou grafické karty určené k práci s videodaty, poradí si s tím podstatně lépe při nižší spotřebě. Díky této vychytávce budou moci  majitelé nejen slabších sestav a mobilních zařízení přehrávat HD videa a další obsah plynule bez  problémů. V betaverzi je již akcelerace funkční a rozdíl je opravdu znát. Před HW akcelerací bylo vytížení procesoru při přehrávání HD videa z youtube 60–80% a po necelých 15% a méně.

Multi-touch je využití dotykových displejů, která zvládají rozpoznávat více doteků nejednou. Pomocí tažení dvou prstů od sebe můžete zvětšovat obrázky atd.

<p>&#160;</p>

Adobe udělalo velký kus práce, ale na finální verzi si budeme muset nějakou tu dobu počkat. 

Zdroj: Adobe.cz

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty