Hlavní navigace

ABBYY FineReader - jak jednoduše rozpoznávat a využít text?

Potřebujete převést knihu nebo několik stránek do formátu PDF s možností provádění úprav?
Stahuj.cz 14. 3. 2017

Sdílet

S pomocí programu ABBYY FineReader již nebudete muset opisovat statisíce písmen. Ukážeme Vám několik rychlých způsobů, jak díky aplikaci ABBYY FineReader získáte potřebný fragment textu z obrázku nebo souboru PDF.

Abbyy - program pro převod pdf do wordu 

Výhody:

  1. I jeden odstavec je jednodušší převést než přepisovat
  2. Snadný způsob, jak extrahovat tabulky z PDF
  3. Můžete je kopírovat přímo do schránky
  • 3 rychlé scénáře:
  •  
  • 1) Když máte jednu naskenovanou kopii nebo fotografii jedné stránky textu, je jednodušší převést všechno. I když potřebujete jen jeden odstavec. Provádí se to pouhým kliknutím pravým tlačítkem myši na miniaturu souboru. 
  •  
  • 2) Když potřebujete extrahovat jednu tabulku z vícestránkového dokumentu (např. z nějaké zprávy), stačí spustit aplikaci FineReader, stisknout tlačítko „Otevřít“ (Ctrl-O) a otevřít nikoli celý soubor, ale jen tu stránku s tabulkou, kterou potřebujete. Její číslo můžete zadat do dialogového okna při otevření. Poté, je-li zapnutá možnost „Automaticky číst získané obrazy stránek“ jednoduše stránku odešlete do aplikace Excel nebo Word. 
  •  
  • 3) Když se na obrazovce otevře textový odstavec, nejjednodušším způsobem je použití aplikace ABBYY Screenshot Reader. Ta je obvykle skrytá v hlavním panelu systému Windows v pravém spodním rohu obrazovky, lze ji ale také spustit tlačítkem „Start“. Zvolte možnost „Text do schránky“ a klikněte na tlačítko. Označte textový rámeček a stiskněte „Enter“ a rozpoznaný text je nyní k dispozici pro vložení ze schránky do jakékoli aplikace.

Program pro převod dokumentů do PDF 

Doporučujeme program vyzkoušet: 

Vyzkoušet program zdarma

Užitečný tip:

Pokud obvykle pracujete s několika jazyky, nastavte položku „Jazyk dokumentu“ na „Automatický výběr“ a všechny tři výše popsané scénáře budou fungovat stejně snadno, bez dalšího klikání.

Chci program pro pohodlnou práci s PDF soubory

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty