Hlavní navigace

7 bezplatných a kvalitních antivirů pro rok 2014

Aby zůstala vaše data v bezpečí, je i v dnešní době nutné používat antivirové programy. Pro běžné uživatele bohatě dostačují i bezplatná řešení, která poskytují dostatečnou ochranu. V článku nabízíme přehled nejlepších bezplatných antivirů na trhu.
Roman Polášek 22. 4. 2014

Sdílet

Zabezpečení operačních systémů, internetových prohlížečů i sítí bylo v poslední době značně posíleno a šance nakažení počítače virem je rozhodně menší, než tomu bylo v minulosti. Toto riziko však rozhodně není nezanedbatelné, zvláště pokud navštěvujete i méně důvěryhodné weby či používáte pirátský software. Váš počítač může být snadno ohrožen také připojením flash disku se škodlivým softwarem z jiného počítače. Proto se stále vyplatí mít na počítači antivirový program, který ochrání nejen vaše data, ale i soukromé údaje a zabrání škodlivým aplikacím, aby zneužívaly váš počítač či internetové připojení.

Zatímco dříve byla kvalitní ochrana záležitostí placených aplikací, dnes už je situace jiná. Trh a konkurence donutila výrobce poskytovat antivirová řešení zcela zdarma, takže dnes si každý uživatel může vybrat hned z několika možných aplikací, které lze používat zdarma pro nekomerční účely. Nabízíme abecedně seřazený výběr naší redakce, který nabízí špičkovou ochranu a přitom nestojí ani korunu.

Ad-Aware Free Antivirus+

Prvním z představovaných antivirových programů je Ad-Aware Free Antivirus+, který staví na dlouholetých zkušenostech autorů s detekcí a odstraněním spywaru. Kromě ochrany v reálném čase proti virům a spywaru nabízí i ochranu stahovaných souborů, kontrolu bezpečnosti prohlížených webových stránek a herní režim, ve kterém nebudete nijak rušeni činností této aplikace.

avast! Free Antivirus

Pozici dlouhodobě nestahovanějšího antivirového programu na Stahuj.cz si drží právě avast! Free Antivirus, který je vyvíjen v České republice. Kromě kompletního servisu v oblasti antivirové ochrany nabízí také čištění prohlížečů a průběžné aktualizace databáze, kterých je až 250 denně. Jeho nejnovější verze přinesla přepracované uživatelské rozhraní, skenování zaslaných souborů v cloudu nebo možnost vytvoření záchranného disku.

AVG AntiVirus Free

Stejně jako bezplatné řešení od Avastu, patří i český AVG AntiVirus Free mezi světovou špičku v oblasti antivirové ochrany. Blokuje viry, spyware i jiný malware. Navíc kontroluje odkazy na webových stránkách, především na sociálních sítích. Z doplňkových funkcí lze zmínit například bezpečné mazání souborů, které zabraňuje jejich případnému obnovení. Kvalitu tohoto softwaru dokazuje i počet více než 170 milionů aktivních uživatelů.

Avira Free Antivirus

Mezi nejlépe hodnocené antivirové programy jistě patří i Avira Free Antivirus. Díky pravidelným aktualizacím vás ochrání před viry, adwarem i spywarem. S instalovaným panelem nástrojů pro internetové prohlížeče vás dokáže chránit i před podvodnými stránkami či odkazy na sociálních sítích. Podezřelé soubory rovněž dokáže detekovat pomocí cloudu.

Comodo Internet Security Premium

Skenování pomocí cloudu nabízí také Comodo Internet Security. Ochrání vás před nebezpečným softwarem ještě dříve, než se dostane do vašeho počítače a navíc nabízí i Sandbox. Jedná se o bezpečné prostředí, ve kterém můžete spouštět soubory a aplikace, aniž by mohly jakkoliv ublížit vašim datům či systému. Aplikace nabízí snadné nastavení stupně ochrany a také herní režim, při kterém jsou dočasně vypnuty aktualizace a naplánovaná skenování, aby antivirus nezatěžoval váš počítač.

Microsoft Security Essentials

Antivirovou ochranu pro své systémy Windows nabízí i přímo Microsoft, jehož antivir Security Essentials je určen pro uživatele a malé firmy. Poskytuje základní antivirovou ochranu bez složitých a rozšířených funkcí. Je nejen nenáročný, ale uživatele ani zbytečně nevyrušuje. Běží na pozadí, dokud není třeba zasáhnout. Je vhodný především jako základní ochrana pro nenáročné uživatele.

Panda Cloud Antivirus Free

Hledáte-li ochranu v přehledném rozhraní a bez zbytečných funkcí, pak můžete vyzkoušet Panda Cloud Antivirus. V reálném čase chrání proti virům a spywaru, kontroluje běžící procesy a také navštěvované webové stránky. Jak název napovídá, používá cloud pro sběr informací od milionů uživatelů, díky čemuž máte ihned k dispozici informace o nebezpečných souborech a webech.

Široký výběr pro každého

Uvedené aplikace nejsou kompletním seznamem všech dostupných bezplatných antivirových aplikací. Jsou pouze redakčním výběrem ověřených a kvalitních programů. Pokud nejste spokojeni se stávající antivirovou ochranu, či za ni již nechcete dále platit, věřím, že si z naší nabídky jistě snadno vyberete antivirus přesně podle svých představ.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty