Hlavní navigace

6 nej aplikací zdarma pro sledování počasí na iPadu

Mít aktuální informace o počasí se vyplatí. Nepřekvapí vás nečekaný déšť, nebo si budete moci lépe naplánovat své výlety. Vyzkoušejte aplikace, které poskytují kvalitní meteorologické informace, ale přesto jsou zdarma.
Roman Polášek 11. 5. 2012

Sdílet

Využijte mobilního připojení a možností iPadu k tomu, abyste měli neustále k dispozici aktuální informace o počasí. Specializované aplikace nabízejí více informací, než obyčejné webové služby. Vše navíc přehledně a s ovládáním, které je iPadu přizpůsobeno. Objevte ty nejlepší aplikace pro sledování i předpověď počasí, které jsou k dispozici. Všechny představené jsou zdarma.

iRadar CZ

Jak je z názvu patrné, aplikace iRadar je zaměřena právě na počasí v České republice a je vybavena rozhraním v češtině. Její funkce je poměrně specifická. Zobrazuje mapu republiky, na které je znázorněna srážková činnost, která je získávána ze satelitních snímků a pozemních meteorologických stanic. Ihned díky aplikaci uvidíte, kde aktuálně prší a také s jakou intenzitou. Samozřejmostí je možnost přiblížení mapy a také zobrazení vaší aktuální polohy. Data o srážkách je možné načíst několik hodin zpětně, takže můžete mít díky animaci dobrý přehled o vývoji a směru pohybu přeháněk.

Kromě radarových dat o srážkách je aplikace schopna zobrazovat také meteostanice, díky kterým lze zjistit nejen aktuální teplotu, ale i další pozorované údaje. Mezi další funkce aplikace patří i zobrazení aktuálních meteorologických výstrah a webkamer, díky kterým můžete lehce zjistit, jak to v daném místě s počasím skutečně vypadá.

iRadar nabízí nejen znázornění srážek, ale i informace o teplotě a výstrahách

iRadar nabízí nejen znázornění srážek, ale i informace o teplotě a výstrahách

iRadar nabízí nejen znázornění srážek, ale i informace o teplotě a výstrahách

AccuWeather Free for iPad

Mezi nejpropracovanější bezplatné aplikace poskytující přehled o počasí patří AccuWeather Free for iPad. Uživatele jistě potěší, že i tato aplikace je přeložena do českého jazyka. Pro vybraná místa zobrazuje velmi detailní předpověď. Povedené je také jednoduché a graficky hezky zpracované posouvání mezi dny či hodinami. K dispozici je až dvoutýdenní předpověď počasí.

Potěší také přítomnost vizualizace vývoje teploty pomocí grafu, která je často mnohem přehlednější. V aplikaci mě zaujaly také originální ukazatele pro zdraví, sport a další venkovní aktivity, které vycházejí z předpokládaného vývoje počasí.

Předností aplikace AccuWeather je nejen hezká grafika, ale i podrobná předpověď

Předností aplikace AccuWeather je nejen hezká grafika, ale i podrobná předpověď

Předností aplikace AccuWeather je nejen hezká grafika, ale i podrobná předpověď

PocketWeather

Velmi mnoho informací, avšak o něco méně přehledně, nabízí PocketWeather. I tato aplikace je v češtině, takže budete použitým pojmům dobře rozumět. Aktuální zobrazení povětrnostních podmínek je velmi podrobné a možná některé informace jsou pro běžného uživatele až zbytečné.

K dispozici je desetidenní předpověď i zobrazení údajů v grafu. Využít lze také zobrazení dat z meteorologického radaru, díky kterému lze sledovat srážkovou činnost. Jako zajímavost lze pak brát zobrazení zemětřesení na celé planetě. Aplikace nabízí také podrobné informace o Slunci a Měsíci.

PocketWeather nabízí podrobné meteorologické informace včetně zobrazení v grafech

PocketWeather nabízí podrobné meteorologické informace včetně zobrazení v grafech

PocketWeather nabízí podrobné meteorologické informace včetně zobrazení v grafech

Weather°

Zástupcem jednodušších aplikací v kategorii programů pro počasí je Weather°. Ve velmi dobře zpracované grafické podobě zobrazuje jen ty nejzákladnější meteorologické informace. Věřím však, že většině uživatelů budou stačit. Vše je navíc doplněno o hodiny a předpověď na týden dopředu.

Weather° sází především na jednoduchou formu prezentace aktuálního stavu počasí

Weather° sází především na jednoduchou formu prezentace aktuálního stavu počasí

Weather° sází především na jednoduchou formu prezentace aktuálního stavu počasí

Weather HD Free

Nepotřebujete-li detailní informace a údaje, které vám jako laikům nic neříkají, pak může být pro vás ideální program Weather HD, který zobrazuje jen základní údaje o aktuálním počasí i vývoj v následujících dnech. Unikátní funkcí aplikace jsou velmi povedené vizualizace, které se snaží o co nejpřesnější zobrazení počasí podle odpovídajících údajů. V aplikaci je jednoduché přidat více míst a snadno mezi nimi přepínat.

Weather HD nabízí jen základní přepověď, avšak s velmi povedenou vizualizací

Weather HD nabízí jen základní přepověď, avšak s velmi povedenou vizualizací

Weather HD nabízí jen základní přepověď, avšak s velmi povedenou vizualizací

Europe Weather Pro HD

Chystáte-li se cestovat v blízké době po Evropě, jistě přijde vhod jednoduchá, avšak užitečná aplikace, která zobrazuje meteorologická data na území Evropy. Na mapě můžete s týdenním předstihem shlédnout předpokládaný vývoj srážek, teploty, větru a tlaku.

Europe Weather nabízí základní přehled o vývoji počasí v následujícím týdnu v celé Evropě

Europe Weather nabízí základní přehled o vývoji počasí v následujícím týdnu v celé Evropě

Europe Weather nabízí základní přehled o vývoji počasí v následujícím týdnu v celé Evropě

Doporučení na závěr

Pokud patříte mezi nenáročné uživatele, které zajímá hlavně srozumitelná a jednoduchá předpověď, či zobrazení aktuálního počasí, jistě byste měli vyzkoušet iRadar CZ nebo aplikaci Weather°. Pokud však toužíte po detailnějších informacích, bude pro vás vhodnější AccuWeather nebo PocketWeather. Tyto aplikace nabízejí mnoho informací a jsou srozumitelné většině uživatelů. Patří-li meteorologie mezi vaše koníčky, či vyžadujete velmi přesné informace, sáhněte i po placených produktech. Mohou nabídnout velmi detailní přehledy, které prozradí skutečně vše, a hlavně nejsou doplněny reklamou, jako ty bezplatné. Pro základní předpověď však bezplatné aplikace dostačují a věřím, že je z čeho vybírat.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty