Hlavní navigace

3 originální aplikace pro vaše fotky

Roman Polášek

Objevte méně známé a přitom výborné aplikace, které můžete použít na ozvláštnění svých fotek. Ukážeme aplikaci pro přidání zajímavých efektů, pro retušování i pro plynulou změnu jedné fotky v druhou.

Sdílet

Využijte neobyčejných nástrojů a pracujte se svými fotkami i jinak. V dnešním článku si představíme aplikace, které jsou jednostranně, do jisté míry velmi originálně, zaměřeny. Podíváme se podrobněji nejdříve na aplikaci pro přeměnu jednoho obrázku ve druhý, dále si ukážeme opravdu jednoduchý nástroj na retušování fotografií a nakonec program, se kterým svoje fotky budete moci ozdobit krásnými efekty.

SmartMorph

Aplikace SmartMorph je bezplatným programem, který je určen pro tzv. morfování. Jedná se o techniku plynulého přechodu jedné fotografie ve druhou. Nejčastěji se používá pro záměnu obličejů. S touto technikou jste se jistě již někdy setkali. Například v televizních soutěžích nebo ve formě zábavných animací na internetu. Nyní si můžete sami vyzkoušet, jaké je proměnit se v někoho jiného. A pokud máte v sobě i trochu škodolibosti, můžete například proměnit i někoho druhého například ve zvíře.

S programem SmartMorph je taková záměna velmi snadno realizovatelná. Stačí sehnat ty pravé fotografie a pak už jde vše snadno. Důležité je, aby fotografie byly aspoň trochu podobné. Pak už jen stačí obě fotky v aplikaci otevřít a určit body, které mají sobě odpovídat. Typicky to jsou například oči, ústa, nos či okraje hlavy. Pak už můžete spustit animaci, která plynule zamění jednu fotku ve druhou. Uložit si můžete jak obrázky, tak i video ve formátu avi.

<p>SmartMorph - první fotografie se změní v druhou</p>

SmartMorph - první fotografie se změní v druhou

SmartMorph - první fotografie se změní ve druhou

Nástroje aplikace můžete však použít ještě jinak. Můžete vytvořit přechod z jedné fotky do té samé, ovšem s tím rozdílem, že ta druhá bude jistým způsobem deformovaná. Snadno tak někomu necháte narůst dvojnásobný nos nebo nebývale moc vykulit oči. Ukázku této funkce můžete vidět v souboru demo3, který najdete ve složce s programem.

Aplikace rovněž umožňuje i jednoduché dodatečné úpravy fotek či získávání fotek z připojených zařízení. Rozhraní je sice pouze v angličtině, ale i bez její znalosti byste si měli s aplikací poradit.

 

<p>SmartMorph - ukázka přechodu</p>

SmartMorph - ukázka přechodu

SmartMorph - ukázka přechodu

Beauty Pilot

Obdivovali jste vždy dokonalé tváře modelek na obálkách časopisů či reklamních plakátech? Pak vězte, že většina krásy je dílem nadaných grafiků a hodin strávených prací v grafickém editoru. Každý chce vypadat na fotografiích co nejlépe a v dnešní době už existuje poměrně mnoho nástrojů, se kterými můžeme své obličeje i jiné části těla výrazně vizuálně vylepšit. Ne každý ale dokonale ovládá grafické editory. Naštěstí jsou zde i jednoduché nástroje, mezi které patří i Beauty Pilot.

Retušování snad nemohlo být nikdy snazší. Stačí otevřít fotku v aplikaci a vybrat nástroj pro retušování. V panelu nástrojů jej najdeme jako šedé kolečko. Stačí s ním označit oblast, kterou chceme upravit, a po uvolnění tlačítka myši provede aplikace sama úpravu. Tím je vada na kráse rozmazána či zcela eliminována. Nástrojem, který naleznete hned vedle, můžete upravené oblasti lehce vrátit do své původní podoby. Stiskem tlačítka Show Original pak můžete kdykoliv vidět obrázek ve své původní podobě.

Jedinou nevýhodou aplikace je to, že je placená. V neplacené verzi neumožňuje uložení upraveného obrázku. Nikdo ovšem neříká, že si nemůžete udělat snímek obrazovky a obrázek oříznout, nebo vytisknout upravený obrázek na virtuální tiskárně do formátu pdf.

<p>Beauty Pilot - retušujte všechny nedokonalosti fotografie</p>

Beauty Pilot - retušujte všechny nedokonalosti fotografie

Beauty Pilot - retušujte všechny nedokonalosti fotografie

MagicEffect Photo Editor

Chcete udělat fotku opravdu svěží a obohatit ji zajímavým a zářivým efektem? Pak zkuste aplikaci MagicEffect Photo Editor, se kterou budou tyto efekty hračkou. Nemusíte dlouze a složitě vytvářet efekty v grafických editorech, v MagicEffect Photo Editoru jsou pro vás ty nejhezčí již připraveny a snadno je můžete na vaše fotky umístit.

A jak se s aplikací tedy pracuje? Opravdu lehce a hlavně rychle. Stačí otevřít v aplikaci fotku a v levém sloupečku zvolit kategorii efektu. Dostupné efekty se pak zobrazí jako náhledy vpravo dole. Budete-li chtít některý umístit na fotku, stačí na něj kliknout. Výsledek vidíte ihned nahoře i v porovnání s původní fotkou. Sami tak rychle poznáte změnu. Aby byl efekt trvalý, musíte kliknout na tlačítko Apply. Tím docílíte toho, že se změní původní obrázek a můžete tak přidat další efekt. Tím můžete do jediného obrázku přidat i více efektů než jeden.

<p>MagicEffect Photo Editor - vlevo původní fotka a vpravo s nově přidaným efektem</p>

MagicEffect Photo Editor - vlevo původní fotka a vpravo s nově přidaným efektem

MagicEffect Photo Editor - vlevo původní fotka a vpravo s nově přidaným efektem

Efektů je k dispozici obrovské množství a jistě vyberete nějaký, který se bude k fotce hodit. Všechny jsou přehledně rozděleny do mnoha kategorií. Kromě různých zářivých efektů můžete najít i několik uměleckých nebo například rámečky či textury.

I tento program je bohužel placený a na výsledný obrázek v neplacené verzi aplikuje při uložení dlouhý text. Bez tohoto textu je bohužel pouze malý náhled obrázku v hlavním okně aplikace.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty