Hlavní navigace

10 důvodů proč si pořídit Android zařízení

Když společnost HTC uvedla v říjnu roku 2008 první mobilní zařízení se systémem Google Android, považovali jej odborníci za přímého rivala pro Apple iPhone. S odstupem času lze vyhodnotit, že Android v lecčems iPhone překonává.
David Procházka 4. 6. 2010

Sdílet

Prvotní Android překonal iPhone OS na několika úrovních, ale chyběly některé klíčové funkce, které by iPhone mohl nabízet. Od té doby zažívá Android výrazný růst. Začíná být čím dál lepší, rychlejší a existuje na něj řada bezplatných a kvalitních aplikací. Podívejte se na deset důvodů, proč je nyní vhodnější pořídit zařízení s operačním systémem Google Android a proč ignorovat marketingovou masáž společnosti Apple.

1. Android podporuje plnohodnotný multitasking

Android od verze 1.0 podporuje spouštění více aplikací najednou, bez ohledu na to, zda to jsou systémové aplikace, nebo aplikace z Android Marketplace. Aktuální verze iPhone OS nabízí pouze omezený multitasking, umožňuje totiž pouze nativní aplikace, jako je Mail, hudební přehrávač apod.

2. Důležité informace na hlavní obrazovce

Jednou z klíčových vlastností Androidu je, že zobrazuje na domovské obrazovce widgety s aktuálními informacemi z dalších aplikací. Informace tak má uživatel skutečně na dosah ruky, vždy přístupné a viditelné. Pokud se chcete na iPhone podívat na aktuální předpověď počasí, musíte vejít do nabídky, vyhledat danou aplikaci, počkat až se spustí a stáhne informace z internetu.

3. Android má kvalitnější aplikace

Je sice pravda, že App Store má více než 180 000 aplikací, zatímco Android teprve nedávno zlomil hranici 50 000 aplikací, ale vývoj u Androidu má mnohem rychlejší tempo. Apple obdrží od vývojářů kolem 10 000 nových aplikací týdně, řada z nich je ale snadno přehlédnutelná nebo přímo zamítnutá společností Apple, neboť existuje jiná podobná aplikace, která je již na App Store nabízena. Android Marketplace je poháněn výhradně svými zákazníky, takže nejlepší aplikace není ta, která je první v pořadí, ale ta, kterou uživatelé nejvíce stahují.

4. Android lépe upozorňuje na události

iPhone má potíže s oznámením událostí. Protože je zobrazeno pop-up upozornění, uživatel může zpracovat pouze jednu událost po druhé. Android má pohodlný panel s oznámeními a vy tak snadno vyřešíte všechny události najednou, bez zdržování.

5. Android je dostupný na různém HW

iPhone je vždy distribuován na jednom nebo dvou typech hardwaru. Android se vyskytuje s různou konfigurací na zařízeních různých výrobců, kteří již mají bohaté zkušenosti s výrobou zařízení pro Windows Mobile.

6. iPhone je k dispozici jen u některých operátorů

Ve světě je běžné, že licenci na prodej iPhone získá v zemi jen jeden nebo dva mobilní operátoři a tak není vždy snadné sehnat zařízení přímo u svého operátora nebo ve volném prodeji. Android s distribucí takové okolky nedělá.

7. Android umožňuje instalovat jinou ROM

Kdo někdy vlastnil zařízení s Windows Mobile tuší, že někdy jsou novější verze systému a nové funkčnosti dostupné pouze v neoficiální ROM. iPhone nahrání vlastní ROM neumožňuje, zato na Android v pohodě nainstalujete ROM třetí strany.

8. Lépe dostupné nastavení

Chytré mobilní telefony podporují řadu moderních komunikačních technologií, které si žádají specifické nastavení. Jde kupříkladu o Wi-Fi, GPS, 3G, Bluetooth, apod. Android nabízí mnohem snazší přístup k těmto rozhraním, nehledě na fakt, že lze na hlavní obrazovku vložit widget pro rychlý přístup k danému nastavení.

9. Sociální sítě na iPhone váznou

Facebook, Twitter, Flickr či Gmail nebo ICQ jsou dnes velmi oblíbené. Integraci s podobnými službami má nejvíce zvládnutu právě Android. iPhone vám toto umožní pouze prostřednictvím využití aplikací třetích stran, a zdaleka nenabízí tak bezproblémové použití, jako Android.

10. Android je cenově dostupnější

Pokud jste někdy přemýšleli o koupi iPhone, jistě jste si povšimli cenovky. I starší verze iPhone 3G stojí spoustu peněz, za které nenabízí zdaleka tolik muziky, jako levnější a dostupnější Android.

Závěrem

Zastánci zařízení Apple iPhone jistě najdou dostatek protiargumentů vůči zmíněným bodům. iPhone je úspěšným modelem, který se prodává výborně prakticky na celém světě. Těžko říci, zda by Google vydal Android tak brzy, kdyby iPhone neexistoval.

Zdroj: Maximumpc

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty