Hlavní navigace

Kroužící orel 1.1

Aktualizace programu
22. 8. 2015
Antivirová kontrola
18. 11. 2019 13:37
Program pravděpodobně spustíte na tomto počítači Vybrat jiné parametry
Staženo
574×
Celkové hodnocení
Průměr hodnocení
3

Pro hodnocení programu se prosím nejprve přihlaste

Textová hra z 19. století z prostředí indiánů

Hra se odehrává v roce 1870 za vlády prezidenta Granta v době založení velké lakotské rezervace poblíž Černých hor, kde běloši před nedávnem objevili zlato a snaží se všemi způsoby indiány odtud dostat.

Rodiče hlavní postavy se synovi snaží dle svého svědomí život co nejvíce ulehčit, myslí si, že když jej pošlou do bělošské školy, naučí se současným světem co nejsnázeji "proplouvat". Mají i nemají pravdu, syn se sice naučí způsobům bílých lidí, ale jeho původní indiánská volnost a nespoutanost je ta tam. Musí se chovat, pracovat, modlit se a vypadat tak, jak mu jeho učitelé a obecně celý národ přikazuje, což je mu stále více a více odporné.

Mladý lakota "získá" bělošské křesťanské jméno a je na něj vyvíjen neustálý nátlak absolutně se přizpůsobit svému okolí. Kroužící orel se vzpouzí, nakonec však pochopí a na oko se se situací smiřuje. Po ukončení studií, kdy dosáhl 25 roku věku, má začít pracovat jako lékař typicky kapitalistickým způsobem, který z celého srdce nenávidí. V rámci svého vzdělávání hodně cestoval a poznal bělošský život a jeho často zvrácené hodnoty. Nyní je pevně přesvědčen o tom, že takto žít je nepřirozené a odporné. V duchu poděkoval za své vzdělání, které mu přes všechny peripetie umožnilo prohlédnout bělošské státní zřízení skrz naskrz a umínil si, že svým soukmenovcům vše ukáže v pravém světle. Je rozhodnut, že všem vysvětlí pravou podstatu zvráceného náboženství, které jim neustále vnucují misionáři a odpornou podstatu kapitalismu uznávajícího životní hodnoty jen v síle peněz.

Kroužící orel se ke své akci rozhodl již dávno, proto se podrobně zabýval zeměpisem, aby měl přehled, kde se nachází a kam se chce vrátit. Jako soukromý vystudovaný lékař by měl mít určitou volnost v cestování, co se ale stane, když nenadále zmizí? Moc dobře zná americkou administrativu, která každého hlídá jako oko v hlavě, takže jeho útěk určitě nebude bez problémů. Netuší, že je nenápadně hlídán, přeci jen se někdy neudrží a své názory a touhy vyzvoní.

Dlouhá cesta za svobodou začíná...

Celkové hodnocení

Průměr hodnocení
3

Pro hodnocení programu se prosím nejprve přihlaste

Souhrnné informace o Kroužící orel

Oznámit potíže s programem

Program nejde stáhnout, má chybný popis nebo víte o novější verzi? Dejte nám o tom vědět. Velice Děkujeme za Vaše podněty.

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty